Hubnutí podle dělené stravy

17.4.2020

Redukční dietamoc oblíbená není z důvodů počítání kalorií a neustálému zapisování. Obecně bychom měli jíst vícekrát denně, vyhýbat se nezdravým tukům, jíst hodně zeleniny a omezeně ovoce, které má hodně kalorií. Měli bychom se vyhýbat bílému pečivu a nahradit je celozrnným. Neměli bychom zapomínat na kvalitní bílkoviny, popř. sojové výrobky. Měli bychom také úplně vyřadit cukr, a to i v nápojích. Dodržujme pitný režim. Nezapomeňme se také hýbat. Bez pohybu ztrácíme také svalovou hmotu.

metr

Něco jiného je dělená strava. Tady můžeme jíst všechno, jako v redukční dietě, jen to musí být oddělené. Bílkoviny s neutrálními potravinami zvlášť, sacharidy s neutrálními potravinami zvlášť. Měli bychom to střídat, jeden den bílkoviny, další den sacharidy. Výhodou je, že nemusíme nic vážit, ani zapisovat. Prostě se najíme.

dieta

Při tomto způsobu stravování se nám zlepšuje a zrychluje trávení. Je to způsobeno tím, že bílkoviny potřebují kyselé prostředí k trávení a sacharidy potřebují zásadité prostředí. Dohromady to moc nejde. Když k tomu přidáme pohyb, tak to ještě urychlíme. Necítíme se unavení, ani plní po jídle. Jestli jsme měli někdy zažívací problémy, je možné, že se při tomto způsobu stravování odstraní. Zároveň si více uvědomujeme, co jíme a kdy to jíme. Zajistíme si také lepší pestrost jídla a zvýšíme množství zeleniny a ovoce.

salát

Dělená stravavlastně není žádná dieta a není to novinka, je to způsob stravování a změna životního stylu. Zbavit se kil tímto způsobem je pomalejší než při redukční dietě a při návratu k normálnímu způsobu stravování je možné, že se nám vrátí i ztracená kila.

Nic není stoprocentní, a jestli nechceme rozdělovat potraviny na bílkoviny a sacharidy, tak zkusme něco jiného a „rychlejšího“ . Záleží jen na naší důslednosti a dodržování pravidel, jestli uvidíme nějaké výsledky.