Jak získat kousek orientální krásy

20.11.2017

Ačkoliv původní Persie je dávno minulostí, její kultura je tu s námi stále. Určitě jste ve svém dětství naslouchali pohádkám o princi z Persie, který za svou vyvolenou přicestoval na kouzelném létajícím koberci. Za tu dobu se mnohé změnilo.
§ Persie se stala Íránem a létající koberce zůstaly ve světě fantazie.
Jako z pohádky ale stále vypadají ručně tkané perské koberce, které si můžeme do našeho interiéru pořídit i dnes.

orient koberec

Víte, jak poznáte pravý perský koberec?
– Podle jeho tvůrců a také obdivovatelů, je pravý peršan podobný kouzelným orientálním zahradám.
– Je plný barevných květů a cizokrajných ptáků.
Barviva, která se na koberce používají, se většinou vyrábějí z divoce rostoucích rostlin. Na kobercích převládá vínová, tmavě modrá a teplé odstíny béžové barvy. Největším výrobcem umělecky tkaných koberců jsou i nadále tkalci v Íránu. Není výjimkou, když obrat za prodané výrobky dosáhne ročně i téměř půl miliónu amerických dolarů.

Unikát podle vlastní předlohy

V oblasti bývalé Persie se dnes nacházejí dílny, jejichž zaměstnanci jsou schopni vytvořit tento krásný doplněk vašeho interiéru přesně na míru.
§ Stačí zadat rozměr.
– vůbec nezáleží na tom, jestli je to čtverec, kruh, ovál nebo obdélník.
Perský koberec, perské koberce (není přeci nutné mít tuto krásu pouze v jednom jediném exempláři) si můžeme nechat zhotovit i podle vlastní předlohy. Můžeme se tak chvilku cítit jako starověký umělec, který zanedlouho vdechne život unikátnímu kousku, který bude všemi obdivován.

kobereček

– Nemusíte se obávat, že vás někdo bude nutit, abyste si koberec také sami utkali.
– Vy dodáte jen nápad a o zbytek se postarají profesionálové.
Možná, že celý proces vypadá velice zdlouhavě a budí dojem, že budete muset na svůj vysněný kousek čekat snad i rok. Do tří měsíců můžete po svém nápadu už spokojeně šlapat.