Koníček, který baví

10.11.2018

Rybařina nejen sportovní, ale hlavně ta rekreační, je oblibou mnoha lidí bez rozdílu věku i pohlaví. Usazení v křesílku na břehu, zahledění do hladiny široké kam až oko dohlédne, omámení obrazem lesa lemujícího to obrovské zrcadlo, které zachycuje paprsky vycházejícího slunce. Není to ale jen o duševním očistci a naslouchání svých myšlenek, rybařina vyžaduje trpělivost a za odměnu nabízí adrenalin a nepopsatelný zážitek při souboji s každou rybou. Záleží na tom, co a kde lovíte.
rybářské vybavení

Co ještě o rybaření

Je na místě být informován a mít povědomí o nejdůležitějších ustanoveních zákona č 99/2004 Sb. a vyhlášky 197/2004 Sb. Pravidla rybolovu v podobě kapesní příručky by neměla chybět v kufru žádného rybáře.
Oficiálně v naší republice rybaří a v této oblasti se i jinak realizuje zhruba čtvrt milionu registrovaných členů Českého rybářského svazu. A zájem o rybaření stále roste. Rybaří muži, ženy, děti, různého věku, ve skupinkách, párech či ve stylu samotáře. Je to zábava i relax. Pokud vaše ambice přesahují povahu klidného rybáře užívajícího si ticho a knihu, nabízí se sportovní rybolov, kde můžete uplatnit své schopnosti a strategie a sbírat tak rybářské úspěchy, na něž budete pyšní po celý život.
rybářský prut a vnadidlo

Jak se stát rybářem

Neznalost neomlouvá a v první řadě musíte nabýt nezbytné vědomosti pro úspěšné složení zkoušky vedené pod Českým (nebo Moravským) rybářským svazem. Zkouška bývá bezplatná, ale po ní následující kroky již zpoplatněny jsou. Vystavení rybářského lístku, členství u svazu, povolenka. V neposlední řadě pak také vhodné vybavení. Jelikož při soubojis rybou nezáleží totiž jen na tom mít kvalitní prut a naviják, ale také kvalitní a vhodný druh vlasce.
tři pruty
Můžete použít jednoduché vlákno, tedy typický vlasec, který se vyrábí z různých polymerů, anebo splétanou šňůru, která je na trhu poměrně novinkou. Oproti vlasci je pevnější, ale má menší pružnost. Volba tedy záleží na velikosti ryby, čím větší, tím pevnější. Existuje široká nabídka kvalitního rybářskéhovybavení českých i zahraničních výrobců od háčku a návnady až po obuv, outdoorový voděodolný oděv, spacáky a bivaky. Každý si na rybolovu zamiluje něco jiného. Je zcela na vás, zda se zaměříte na dravce a zkusíte přívlač na řece, nebo budete sedět u klidné vody a trpělivě vyčkávat, zda vaše doma vyrobené boilies naláká na háček váš osobní rekord.